Lajmet e fundit

Shtubina “shkund” ekipin: S’ka më hapa fals

Shtubina “shkund” ekipin: S’ka më hapa fals

Vllaznia po kalon një ngërç si psikologjik ashtu edhe në rezultate pas dy humbjeve të fundit në kampionat. Shkodranët do të përballen ditën e nesërme me Teutën në Durrës, dhe kapiteni Ndriçim Shtubina është i bindur se skuadra e tij do të kthehet te rezultatet pozitive. Për SuperSport ai u shpreh:

“Vllaznit Ultras” Premtojnë tifozeri të zjarrtë

Tifogrupi “Vllaznit Ultras” kane nisur pergatitjet qe diten e sotme duke vene banderola ne shkallet e stadiumit “Loro Boriçi” ne mbeshtetje te ekipit Shkodran. Kete gje e kane bere me dije ne rrjetin social facebook. Kjo pergatitje behet nje dite para ndeshjes Vllaznia – Luftetari, e cila do te luhet neser ne ora 14.00.

“Vllaznit Ultras” Premtojnë tifozeri të zjarrtë
Nisja shitja e biletave, ndaj Luftëtarit priten shumë tifozë

Nisja shitja e biletave, ndaj Luftëtarit priten shumë tifozë

Që nga mesdita e sotme në Shkodër ka nisur shitja e biletave për ndeshjen Vllaznia-Luftëtari. Njoftimi është bërë në faqen zyrtare të klubit dhe tashmë çdokush që ka dëshirë të jetë prezent në “Loro Boriçi” ditën e shtunë, mund të pajiset me biletën përkatëse. Ajo që konstatohet lehtësisht gjatë këtyre ditëve në kryeqendrën e Veriut është se për takimin e radhës ndaj gjirokastritëve ka më shumë interes nga tifozët shkodranë. Rezultatet pozitive të skuadrës së tyre i kanë bërë ata të besojnë se Vllaznia duhet mbështetur.

Cungu i sinqerte: Fitore pa shije, Bushiçin e pres ne Janar

Armando Cungun nuk e ka kënaqur plotësisht fitorja në Vlorë. Trajneri i Vllaznisë sërish u shpreh me rezerva për skuadrën e tij pas suksesit 1-0 ndaj Flamurtarit. Ai kritikoi lojtarët e tij veçanërisht për lojën në pjesën e parë, ndërsa pranoi se do të dëshironte rikthimin e sulmuesit Tomislav Bushiç në afatin kalimtar të janarit.

Cungu i sinqerte: Fitore pa shije, Bushiçin e pres ne Janar
Tri të verdha, Alsid Tafili mungon në Kukës

Tri të verdha, Alsid Tafili mungon në Kukës

Një nga lojtarët më stabël në formacionin kuqeblu të këtyre 9 javëve të para të kampionatit ka qenë mesfushori Alsid Tafili. Megjithatë, për sfidën e radhës me Kukësin, që do të luhet ditën e diel, ai do t’i mungojë formacionit shkodran. Në ndeshjen e djeshme, me Tiranën, ai është ndëshkuar me karton të verdhë, që ka qenë i treti për të dhe për këtë arsye, në ndeshjen e ardhshme do të jetë i detyruar të mungojë. Kjo do të jetë ndeshja e pare, që trajnerit Cungu do t’i duhet të bëjë planet pa këtë futbollist në qendrën e mesit të fushës.

Marku drejt rikuperimit, për Bardullën ka ende dilema

Pragndeshja me Teutën po shoqërohet nga lajme përgjithësisht të mira në kampin shkodran, sa i takon kontigjentit të lojtarëve të gatshëm. Prej 4 javësh, mbrojtësi i majtë, Antonio Marku, kishte shfaqur probleme në gjurin e majtë, por duket se tashmë i ka kaluar dhe nuk përjashtohet mundësia që në takimin e radhës ta nisë nga minuta e parë. Sa i takon mesfushorit Bardulla, për të ka ende një dilemë. Në ndeshjen me Laçin u detyrua të largohej nga fusha e lojës, pas një dëmtimi në minutën e 32-të të takimit.

Marku drejt rikuperimit, për Bardullën ka ende dilema