Lajmet e fundit

Miqesorja: Dėmtohet Melunoviē, shėnon i sapoardhuri Mandiē

Miqesorja: Dėmtohet Melunoviē, shėnon i sapoardhuri Mandiē

Ndeshja e sotme miqėsore kundėr ekipit malazez Jedinstvo ėshtė pritur me interes nė kampin shkodran sepse do tė ishte njė pėrballje vėrtetė interesante ngaqė luhej pėrballė njė ekip tė Superligės sė vendit fqinj. Dhe jo vetėm kaq. Malazezėt tashmė duken nė kulmin e formės sė tyre ngaqė e kanė nisur kampionat ndėrsa shkodranėt janė nė fazėn e marrjes sė ngarkesave stėrvitore nė pėrgatitoren qė janė duke zhvilluar nė Berane. Megjithatė takimi ka qenė i pėlqyeshėm pėr tė dy ekipet.

Vllaznia, nesër miqësore me Kamzën në Shkodër

Miqėsorja do tė nisė nė orėn 18:00 dhe pritet tė ndiqet me interes nga njė numėr i konsiderueshėm tifozėsh shkodranė, tė cilėt pas dy blerjeve tė fundit Me interes ėshtė tė shohim se si do t'i rreshtojė nė fushė Bicajn dhe Hoxhėn trajneri Cungu, pasi nė pozicionet ku ata luajnė ka jo pak konkurrencė.

Vllaznia, nesėr miqėsore me Kamzėn nė Shkodėr

Testimet, qëndron vetëm Jasmin Agovic

Ndonėse nė programin e kuqebluve, futbollistėt e ardhur pėr provė ishin planifikuar tė qėndronin deri nė fund tė javės, vendimet pėr ta duket se kanė dalė disi mė herėt. Dhe, nga sa bėhet e ditur, ka ardhur nga niveli jo i kėnaqshėm, qė kanė pėrcjellė nė ditėt stėrvitore tė kėsaj jave, duke bėrė qė drejtuesit tė marrin vendimin e tyre mė shpejt.

Testimet, qėndron vetėm Jasmin Agovic