0

Gjoka pas ndeshjes: Kjo fitore, një oksigjen për ne

Gjoka pas ndeshjes: Kjo fitore, një oksigjen për ne

Pas fitores me Lushnjën, trajneri i Vllaznisë Ernest Gjoka, është shprehur i qetë duke qëndruar me këmbë në tokë. Për Gjokën, ky 3-pikësh është një oksigjen për skuadrën, ndërsa vuri theksin edhe njëherë tek puna që duhet bërë në të ardhmen. Gjoka foli edhe për dëmtimet e lojtarëve të skuadrës shkodrane, ku garantoi se mesfushori Hasani do të jetë i gatshëm për sfidën e rradhës ndaj Luftëtarit, po në Shkodër.

Shtyrja e ndeshjes në favor të Vllaznisë, ja përse

Shtyrja e ndeshjes në favor të Vllaznisë, ja përse

Tashmë është zyrtare që ndeshja e javës së 10-të mes Vllaznisë dhe Lushnjës e planifikuar për tu zhvilluar këtë të mërkurë do të zhvillohet të mërkurën e ardhshme. Kjo për shkak se bari i ri i fushës së stadiumit “Loro Boriçi” nuk është akoma gati për të pritur një ndeshje. Kështu, teksa ekipet e tjera të Superiores do të startojnë fazën ë dytë, Vllaznia e Lushnja do të qëndrojnë pushim.