Superliga

 Barazimi që kushton: Shtubina e Pjeshka mungojnë në Vlorë

Barazimi që kushton: Shtubina e Pjeshka mungojnë në Vlorë

Kënaqësia e marrjes së pikës ndaj Partizanit, çka bëri që të mbyllen të gjithë thashethemet e ditëve të fundit, natyrisht që i ka kënaqur të gjithë në Shkodër. Skuadra e tyre tregoi edhe njëherë tjetër se, përveçse po respekton deri në fund kampionatin, po lufton fort për të arritur objektivin e saj, që është vendi i katërt në renditje.

Vllaznia, me mungesa para Partizanit

Jo vetëm se është Vllaznia-Partizani, që tradicionalisht ka tërhequr vëmendjen e opinionit sportiv, por më së shumti nga rrethanat, në të cilat po përgatitet kjo sfidë, bëjnë që interesi për kryendeshjen e javës së 29-të të Superligës të jetë maksimal.

Vllaznia, me mungesa para Partizanit
Cungu: Respekt për Kukësin dhe kuksianët, dua pikë për Vllazninë

Cungu: Respekt për Kukësin dhe kuksianët, dua pikë për Vllazninë

Periudha e kaluar në drejtim të Kukësit ka qenë më e shkëlqyera për të si trajner dhe, natyrisht, Armando Cungu e mban ende mend. Ashtu siç ushqen respektin për këtë qytet dhe njerëzit e tij, por nesër do të jetë ndryshe. “Te kjo skuadër kam kaluar vërtetë momente të shkëlqyera. Kam shumë respekt për Kukësin dhe kukësianët, por duke qenë tashmë pjesë e një skuadre tjetër, për më tepër Vllaznisë, skuadrës së qytetit tim, do të mundohem t’i shërbej sa më mirë asaj dhe padiskutim që do të kërkojmë pikë. Vërtetë Kukësi ka një skuadër shumë të mirë dhe jo më kot është në vend të parë. Ka një kontigjent të bollshëm me lojtarë cilësorë, një trajner profesionist dhe shumë punëtor, po ashtu një president shumë ambicioz. Në këto kushte, e di që ata do të kërkojnë me çdo kusht fitoren, por edhe ne nuk do të heqim dorë kollaj nga objektivi për të mos dalë pa pikë”, – ka thënë numri një i pankinës shkodrane.

Vllaznia pa fat ngec në shtëpi përballë Teutës

Vllaznia pa fat ngec në shtëpi përballë Teutës

Është mbyllur në barazim pa gola sfida e fundit e javës së 26-të mes Vllaznisë dhe Teutës. Një ndeshje në të cilën protagonist kryesor ka qenë fati, pasi shkodranët kanë goditur dy herë shtyllën, fillimisht në minutën e 5-të me Bakajn nga pika e bardhë e penalltisë, e më pas në minutën e dytë shtesë.

Vrapi: T'i kthejmë reston Lacit

Një Vllazni super e motivuar ndaj Lacit, në përplasjen direkte të “Loro Boricit”. Vetëm një pikë ndaj këtij kundërshtari në 9 takimet e fundit në kampionat që nga 2013-ta, një tabu për t’u thyer për objektivin mbijetesë.

Vrapi: T'i kthejmë reston Lacit