Superliga

Marku: Vllaznia per fitore ne Vlore

Marku: Vllaznia per fitore ne Vlore

Vllaznia bėn tė qarta objektivat, teksa ndaj Flamurtarit rezultati i vetėm qė kėrkohet ėshtė fitorja. Kuqeblutė do tė ishin tė kėnaqur edhe me barazimin, por synim kanė tri pikėt. Ambiciet nė prag tė kėsaj pėrballjeje i bėri tė ditura futbollisti Antonio Marku, i cili shprehet se Vllaznia ka njė besim nė vetvete pėr njė fitore nė Vlorė.

Sot ne oren 14:00 Luftetari - Vllaznia

Sot, nė orėn 14:00, nė stadiumin e Peqinit, do tė luhet takimi Luftėtari-Vllaznia. Skuadra shkodrane ka zhvilluar pėrgatitjet e fundit pėr kėtė ndeshje dhe, sipas trajnerit Armando Cungu, objektivi i saj ėshtė i qartė: marrja e 3 pikėve.

Sot ne oren 14:00 Luftetari - Vllaznia